En rengöringsmjölk berikad med vaniljextrakt, mjölkprotein, kiwi, aprikosmjölk, trollhassel och vitt te, som har vårdande egenskaper och är återfuktande. Den är mjukt rengörande, skonsam och passar utmärkt till dig med blandhy.
Innehåll: 200 ml
Använd morgon och kväll. Gärna med produkter ur samma serie.
Observera att ev. innehållsförteckning är hämtad från produkten eller levererad av tillverkaren vid produktinläggning. Produktens innehåll kan i sällsynta fall uppdateras i efterhand. Vid allergier eller överkänslighet, vänligen verifiera på produkten innan användning eller kontakta kundtjänst.
Tänk på att alltid när du testar en ny produkt, applicera på en mindre yta (exempelvis handleden) för att kontrollera eventuell överkänslighet innan användning.
(1) Organically Cultivate. (2) Allergens Free.
Fantastisk mot aknebenägen och känslig hud!
Varukorg
Skönhet
Parfym
Hårvård
Eleven Boutique
Skönhetsapotek
Ekologiskt & Naturligt
Presenttips
Fynda
Man
Tävling: 50 vinnare får 5 nagellack från China Glaze! http://t.co/y6qmEjwx via @elevense
Helena tipsar om Marvels väggklättrare... på naglarna http://t.co/yW9f2xMl via @elevense
Hur sköter man om sina borstar på rätt sätt? http://t.co/eDAclX9e via @elevense
LipGloss Bitch tipsar om hur du skyddar dig i solen + ger huden fukt! http://t.co/vR24667o via @elevense
Vitare tänder i vår? Nu kan du beställa tandblekning från Dentway för endast 495 SEK (tidigare 895 SEK). http://t.co/dVyxFJKm