Kompakt foundation med överträffad hållbarhet: 15 timmars perfektion tack vare "High Fidelity System", en mikrofilm som fördelar färgpigmenten jämt över hudytan med långvarig effekt.
En fjäderlätt, silkeslen foundation som omedelbart smälter in i huden och lämnar ett behagligt och perfekt resultat. Naturligt puder av vit lera, återfuktande ingredienser och ljusreflekterande pigmentkomplex ger den naturliga hudtonen som håller i upp till 15 timmar.
Oklanderlig täckning och en sann behaglig känsla tack vare en oljefri, blandbar formula som jämnar ut hudtonen och förhöjer hudens lyster. Kommer i en smidig och lyxig i guldfärgad dosa med spegel och svampapplikator.
Innehåll: 10 g
För en matt finish och medium täckning, applicera med en torr svamp. För ett heltäckande resultat, applicera med fuktig svamp. Ett helt naturligt resultat får du om produkten appliceras med en puderborste.
Varukorg
Skönhet
Parfym
Hårvård
Eleven Boutique
Skönhetsapotek
Ekologiskt & Naturligt
Presenttips
Fynda
Man
Tävling: 50 vinnare får 5 nagellack från China Glaze! http://t.co/y6qmEjwx via @elevense
Helena tipsar om Marvels väggklättrare... på naglarna http://t.co/yW9f2xMl via @elevense
Hur sköter man om sina borstar på rätt sätt? http://t.co/eDAclX9e via @elevense
LipGloss Bitch tipsar om hur du skyddar dig i solen + ger huden fukt! http://t.co/vR24667o via @elevense
Vitare tänder i vår? Nu kan du beställa tandblekning från Dentway för endast 495 SEK (tidigare 895 SEK). http://t.co/dVyxFJKm