
Fantastisk palette!
2012-02-12 av: Sabbi
Otroligt vacker palette. Färgerna är starka, och som någon annan kommenterade så måste man använda en primer på vissa för att de ska få sin förstklassiga glans. Varje dag när jag ska till jobbet så får jag nästan panik, för färgerna är så många och man vet inte vilken man ska välja! Det slutade med att jag faktiskt gjorde en "smink almanacka"! Totalt sjukt? Kanske, men det funkar bra!
Det står just nu "söndag: vårgrönt i olika nyanser, måndag: eldglatt rött kombinerat med orange" o.v.s ^^
Tipsar om att göra en almanacka! :)
Jag tipsar verkligen att köpa denna underbara palette om du älskar starka färger! Priset är väldigt billigt och är verkligen värt för den fantastiska produkten. Tycker alla borde köpa denna, oavsett om man är en sminkglad amatör eller ett smidigt proffs! :)
Rekommenderas till: Till alla som vill ha en fantastisk palette till ett billigt pris!

Förälskelse
Nu har jag två paletter hemma, 120 paletten (den vanliga) och denna summer paletten och jag är sååå otroligt nöjd med båda!
Dessa färger på denna palett är så himla bra! Förut blev det samma gamla favoritskugga hela tiden eftersom det kan vara så dyrt ibland om man vill ha många färger MEN det är ju löst med denna palett. Det finns såå många färger att välja mellan och alla har bra pigment i sig (dock rekommenderar jag primer under) och det är bara att testa sig fram för att hitta på egna make-uper! Jag är 110 % nöjd och denna räddar mina utekvällar!
Rekommenderas till: Alla som vill ha bra pigmenterade skuggor till ett mycket bra pris!

Den snyggaste :D<3
2011-04-04 av: Sabina B
Fick just hem denna för ca 5 min sedan, grymt snygga, glansiga, och älskar färgerna! detta är min favorit, bilden är VÄLDIGT orättvis, färgerna är mycket vackrare i verkligheten än på bilden, dock är dom små runda ögonskuggorna väldigt små, så det blir ett litet minus, men jag älskar dom ändå!
5 stjärnor och guldkant från mig!
Rekommenderas till: Alla! helt klart!