
Superpris!
2011-11-27 by: M (age: 25-34)
Har denna hemma, köpte den på hälsokosten och de tog 129:- för den. Den har hjälpt många med underlivsbesvär, allt från vaginos till svamp och diverse infektioner p.g.a. sin ej uttorkande utan återsmörjande verkan samt desinfekterande effekt.
Själv upplevde jag direkt att de sprickor jag hade på slemhinnorna i underlivet försvann efter första tvätten. Blev alldeles förvånad för det har jag aldrig tidigare lyckats med, varken med de svampmedel som finns eller med någon annan intimtvål, och detta skedde efter FÖRSTA användningen! Det var som om den fyllde i sprickorna med en antiseptisk olja och oljan gick verkligen in och stannade kvar. Det roliga är även att jag köpte den i somras och har bara lyckats använda en fjärdedel eftersom den är så dryg. (Ganska lös i konsistensen vilket gör man bara behöver ett halvt pump ungefär.)
Har även använt den i ansiktet mot orenheter och finnar och började så sent som idag även att använda den i fotbadet, vilket funkade utmärkt. Fötterna blev inte lika uttorkade som vanligt.
Förutom lukten (är inte så galen i eucalyptus, men den desinfekterande effekten kommer ju från eucalyptusoljan) är denna tvålen ren LYX!
Recommended to: Alla, men främst de med underlivsproblematik