Ett proteinbaserat komplex som tillför näring till hårsäckarna och skapar en hälsosam miljö i hårbotten så att håret kan växa snabbare. Schampot är fuktgivande och balanserande med hydrolyserat veteprotein, som hjälper till att stimulera hårbotten och hårsäckarna samt hjälper håret att bli smidigare, friskare och mjukare.
Innehåll: 200 ml
Applicera i vått hår, massera upp ett lödder och skölj väl. Använd sedan Lee Stafford Hair Growth Conditioner för bästa resultat.
Observera att ev. innehållsförteckning är hämtad från produkten eller levererad av tillverkaren vid produktinläggning. Produktens innehåll kan i sällsynta fall uppdateras i efterhand. Vid allergier eller överkänslighet, vänligen verifiera på produkten innan användning eller kontakta kundtjänst.
Tänk på att alltid när du testar en ny produkt, applicera på en mindre yta (exempelvis handleden) för att kontrollera eventuell överkänslighet innan användning.
Varukorg
Skönhet
Parfym
Hårvård
Eleven Boutique
Skönhetsapotek
Ekologiskt & Naturligt
Presenttips
Fynda
Man
Tävling: 50 vinnare får 5 nagellack från China Glaze! http://t.co/y6qmEjwx via @elevense
Helena tipsar om Marvels väggklättrare... på naglarna http://t.co/yW9f2xMl via @elevense
Hur sköter man om sina borstar på rätt sätt? http://t.co/eDAclX9e via @elevense
LipGloss Bitch tipsar om hur du skyddar dig i solen + ger huden fukt! http://t.co/vR24667o via @elevense
Vitare tänder i vår? Nu kan du beställa tandblekning från Dentway för endast 495 SEK (tidigare 895 SEK). http://t.co/dVyxFJKm