Denna härligt återfuktande, dagliga fuktighetskräm, som ger huden extra lyster, är speciellt formulerad med hyaluronsyra som binder upp till 1000 gånger sin egen vikt i vatten för att synbart "fylla" och "plumpa" huden och märkbart jämna ut fina linjer och rynkor. Fuktgivande druvkärneolja är en kraftfull antioxidant som hjälper till att strama åt och tona, samt förbättra hudens elasticitet samtidigt som ängskrassefröolja som hjälper till att förebygga hudens tidiga åldrande och minskar små blemmor.
Andra ingredienser såsom jojobafröolja, jättenattljusolja, nyponolja, glycerin, lanolin och mica lämnar huden synligt yngre, mjukare och naturligt strålande.
Innehåll: 50 ml
Använd Moisture Fix på natten för en extra fukt-boost medan du sover. Applicera varje dag på en ansikte och hals efter rengöring. Du kan använda under makeup för en smidig bas. Använd en till två pumpningar.
En stark och kvälande doft av "rengöringsmedel".
Varukorg
Skönhet
Parfym
Hårvård
Eleven Boutique
Skönhetsapotek
Ekologiskt & Naturligt
Presenttips
Fynda
Man
Tävling: 50 vinnare får 5 nagellack från China Glaze! http://t.co/y6qmEjwx via @elevense
Helena tipsar om Marvels väggklättrare... på naglarna http://t.co/yW9f2xMl via @elevense
Hur sköter man om sina borstar på rätt sätt? http://t.co/eDAclX9e via @elevense
LipGloss Bitch tipsar om hur du skyddar dig i solen + ger huden fukt! http://t.co/vR24667o via @elevense
Vitare tänder i vår? Nu kan du beställa tandblekning från Dentway för endast 495 SEK (tidigare 895 SEK). http://t.co/dVyxFJKm