
Ett livsstilsmärke med sköna produkter för kropp och hem! Filosofin bakom Nougat Body to Home är att tillverka produkter av de finaste ingredienserna, aldrig testade på djur, för att skapa produkter som är perfekta som gåvor eller för att skämma bort sig själv. Nougats produkter tillverkas i England för att garantera högsta kvalitet. I serien finns hudvård, som badoljor, duschkrämer och ljuvliga body butters, väldoftande doftljus, gåvoset och vackert förpackade handkrämer och handtvålar att pryda badrummet med.
Kollektionen finns i två doft- och färgserier; den rosa Tuberose and Jasmin med den ljuva doften av Natthyacint och Jasminblomma med inslag av Vanilj, Persika, Sandelträ och Cederträ. Den gröna Fig and Pink Cedar med en frisk citrusbaserad doft av Apelsinblommor, Bergamot, Fikon och Cederträ.
Varukorg
Skönhet
Parfym
Hårvård
Eleven Boutique
Skönhetsapotek
Ekologiskt & Naturligt
Presenttips
Fynda
Man
Tävling: 50 vinnare får 5 nagellack från China Glaze! http://t.co/y6qmEjwx via @elevense
Helena tipsar om Marvels väggklättrare... på naglarna http://t.co/yW9f2xMl via @elevense
Hur sköter man om sina borstar på rätt sätt? http://t.co/eDAclX9e via @elevense
LipGloss Bitch tipsar om hur du skyddar dig i solen + ger huden fukt! http://t.co/vR24667o via @elevense
Vitare tänder i vår? Nu kan du beställa tandblekning från Dentway för endast 495 SEK (tidigare 895 SEK). http://t.co/dVyxFJKm