Ett helt nytt och skonsamt sätt att ta bort oönskad hårväxt. Hårborttagning och peeling i en och samma produkt. Velvet Touch är en ny hårborttagningsprodukt som består av ett specialpapper belagt med vetefibrer. Genom att gnida pappret i cirklar över huden, utan att trycka för hårt blir du av med oönskad hårväxt på ett skonsamt, smärtfritt och 100 % naturligt sätt.
Med ansiktspappret avlägsnar du enkelt och skonsamt hårväxt från den känsliga huden i ansiktet. Dessutom blir du kvitt från döda hudceller, stimulerar mikrocirkulationen och tillför syre som gör att du kan producera nya friska hudceller. Din hud får en ny intensiv lyster.
Placera en pappersremsa i den medföljande hållaren och rör sedan hållaren med pappret nedåt i cirklar utan att gnugga tills hårväxten är borta. Remsorna kan användas flera gånger, fukta en trasa och torka av remsan. Remsorna får inte komma i direktkontakt med vatten.
ganska bra
Nja
Varukorg
Skönhet
Parfym
Hårvård
Eleven Boutique
Skönhetsapotek
Ekologiskt & Naturligt
Presenttips
Fynda
Man
Tävling: 50 vinnare får 5 nagellack från China Glaze! http://t.co/y6qmEjwx via @elevense
Helena tipsar om Marvels väggklättrare... på naglarna http://t.co/yW9f2xMl via @elevense
Hur sköter man om sina borstar på rätt sätt? http://t.co/eDAclX9e via @elevense
LipGloss Bitch tipsar om hur du skyddar dig i solen + ger huden fukt! http://t.co/vR24667o via @elevense
Vitare tänder i vår? Nu kan du beställa tandblekning från Dentway för endast 495 SEK (tidigare 895 SEK). http://t.co/dVyxFJKm