Versace Versense Refreshing Bath & Shower Gel
Med våren kommer allt som är grönt, fräscht och efterlängtat! Med samma lyxiga känsla som sin föregångare, Versace EdP, är Versace Versense en friskare och mer sprudlande doft. Versense ingår i den blommiga/träiga doftfamiljen och har en frisk start med bergamott, grön mandarin och den härliga fikonkaktusen.
De dominerande blommorna i denna doft är strandliljan och den karaktäristiska jasminen. Dessa två blommor har sällskap av en mer sällsynt krydda i en damdoft, nämligen kardemumma. I basen med det klassiska cederträ, sandelträ och mysk hittar du olivträ som ger en ultimat avrundning till en ljuvligt fräsch och blommig doft.
Innehåll: 200 ml
Ingredienser
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Polysorbate 20, Parfum (Fragrance), Cocamidopropyl Betaine, PEG-140 Distearate, Laureth-10, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citral, Citronellol.