SvenskaEnglishEnglish
Valuta:

Vita Liberata Rich Silken Chocolate Tinted Self Tan

Vita Liberata Rich Silken Chocolate Tinted Self Tan
Vita Liberata Rich Silken Chocolate Tinted Self TanVita Liberata Rich Silken Chocolate Tinted Self Tan
295 kr (inkl. moms)
Skickas inom 24 timmar (vardagar)
Art.nr.: 24068
Visa alla produkter från Vita Liberata.

Vita Liberata Rich Silken Chocolate Tinted Self Tan

Rich Silken Chocolate är en färgad, tunn matt self tan som ger ett omedelbart solbränt utseende och varar i upp till 7 dagar. Rich är den mörkaste Self Tan Vita Liberata har utformat hittills med en omedelbar rik "chokladig" finish.

Den luktar inte, torkar på några sekunder och lämnar huden mjuk och brunbränd. Bör appliceras med appliceringsvante/latexhandskar (medföljer inte).

  • Medium.
  • För kroppen.
  • Fri från parabener & parfym.
  • Ekologisk DHA.
  • Ej testad på djur.

Innehåll: 200 ml

Ingredienser

Observera att ev. innehållsförteckning är hämtad från produkten eller levererad av tillverkaren vid produktinläggning. Produktens innehåll kan i sällsynta fall uppdateras i efterhand. Vid allergier eller överkänslighet, vänligen verifiera på produkten innan användning eller kontakta kundtjänst.

Tänk på att alltid när du testar en ny produkt, applicera på en mindre yta (exempelvis handleden) för att kontrollera eventuell överkänslighet innan användning.

Andra kunder har också köpt:

Recensioner (14)

Recensioner för: Vita Liberata Rich Silken Chocolate Tinted Self Tan
Medelbetyg (4.5): 4,5/5
2 av 2 personer tyckte att följande recension var hjälpsam:
5/5Kanonbra!!
2011-02-13 av: Annica Anna A (ålder: 15-24, ihuvudetpaannica.blogg.se)
Den har busen ar asolut att reomndera, men ta den pa kvallen sa fargen lagger sig snyggt over natten, da blir det bast resultat! Ett tips ar att kopa gumihandskar pa apoteket och smorja in, mycket lattare an med handsken for mig som har sa sma hander:) Rekomenderas till alla tycjker jag iaf!!
Rekommenderas till: alla som ill ha en fin farg!
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
1 av 1 personer tyckte att följande recension var hjälpsam:
5/5omg ett ord.. KÖP
2011-08-12 av: annie (ålder: 15-24)
köpte denna och från att gå från kritvit till en brun sak som legat på stranden hela sommaren på 10 minuter och efter 6 timmar ska vi inte tala om hur snyggt.
jätte enkelt att se vart fläckar bildas och sånt så man inte får det.
negativt jag använde en bh tuss. haha en sån man använder i en puch up bh just för att få ett jämnt lager. vi testade först med såna plast handskar som man har i hårfärg och annat men det gjorde ont och det blev fläckar..
dock så fjällar jag på ben och armar och självklart så syns det när man använder denna men förövrigt kommer jag köpa denna föralltid.. kär
Rekommenderas till: som tar tiden att gör det noggrant för man ser tydliga fel. och den som vill va brun så ALLA!
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
1 av 1 personer tyckte att följande recension var hjälpsam:
5/5BÄSTA BUS produkten!!!
2011-06-19 av: Jasmine K
Jag har provat många olika märken på BUS produkter, endel rätt ok medan andra totalt urdåliga.
Vita Liberata är det BÄSTA ja någonsin köpt och använt!!! Jag använde latex-handskar från apoteket att smörja mig med istället för vanten som går att beställa. Lätt att få jämn då man ser vart man redan smörjt. Men man får vara lite snabb för den går in i huden fort! Skrubbar mig noga i duschen innan applicering, och gör det på kvällen. Låter det sitta i över natten och vaknar "solbränd" som en pepparkaka på morgonen ;)) Helt jäkla suverrän!! Djup, brun färg som om man vart på Kanarieöarna och solat i en vecka på bara 1 natt!! Ingen orange färg eller oranga färgskiftningar ens vid ögonbryn eller hårfäste. Och det näst bästa efter färgen är ju att den inte luktar nåt!!!
Rekommenderas till: Till dom som verkligen vill ha en djup, brun färg!
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Verifierad ägare
1 av 1 personer tyckte att följande recension var hjälpsam:
5/5Bästa BUS jag testat
2011-05-10 av: Ellen (ålder: 15-24)
Har provat många BUS och det här är den som jag fastnat för. Ger en ordentlig, djup färg (ej orange) precis som jag vill ha. Dock gillade jag inte vanten, jag smörjer med händerna och tvättar noggrant efteråt eftersom färgen fäster fort. Färgen går bort om man gnuggar lite.

Man bör vara beredd på att färgen ges direkt och man måste smörja fort. Sen sätter sig färgen gärna där huden är torr och i vissa porer vilket kan ge ett lite smutsigt intryck så det gäller att smörja ut ordentligt. För mig fungerar det superbra och jag är helnöjd. Minuset är det dyra priset.
Rekommenderas till: Alla som vill ha ordentligt med färg
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Verifierad ägare
5/5Bästa!!!
2013-01-10 av: Kim J
Har provat många bus, men denna slår alla! Sjukt snygg färg, torkar snabbt och håller länge om man smörjer sig varje/varannan dag. Använder plasthandskar från apoteket och det fungerar utmärkt!!
Rekommenderas till: alla som vill ha en snygg bus bränna!
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Verifierad ägare
5/5När kommer denna vara komma in igen?
2012-06-05 av: Johanna S (ålder: 25-34)
Ja älskar denna:) när kommer den att komma igen?
Rekommenderas till: ALLA
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
5/5Den bästa brun-utan-sol produkten som jag någonsin testat!
2011-06-26 av: Ida (ålder: 15-24)
Har väldigt ljus hy och har svårt att bli brun men med Vita Liberata Rich Silken Chocolate Tinted Self Tan så fick jag en snygg och naturlig färg. Enkel att applicera även med vanliga plasthandskar då jag tyckte att "Vita Liberata Tan Mitt" inte var någon höjdare i längden.
Rekommenderas till: Alla!
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
5/5Rekommenderas varmt!
2011-04-03 av: GK
En kanonbra BUS! Helt luktfri och ger snabbt en fin bränna. Klumpigt att smörja in sig med handsken, så köp inte den. Jag kommer garanterat att köpa denna BUS igen! :)
Rekommenderas till: Alla
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Verifierad ägare
5/5En superbra BUS...
2011-03-11 av: Sofia W (ålder: 15-24, sofija.blogg.se)
Kan inte vara mer nöjd med mitt köp. Den är helt klart värd pengarna och man får en snygg bränna. Lite klumpigt att smörja in sig med handsken, men det kan man lätt ordna genom att köpa plasthandskar i någon butik som säljer det.

Kommer att fortsätta använda denna och det ska bli skönt att slippa solariumet.
Rekommenderas till: Till de som vill få en jämn och naturlig brun färg snabbt :)
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Verifierad ägare
4/5Färg på en gång
2012-09-10 av: Sandra C (ålder: 15-24)
Efter att ha läst recensionerna på den BUS så bestämde jag mig för att beställa hem en flaska och det har jag inte ångrat en sekund. Ungefär så här upplever jag denna produkt, bra och dåligt.

Plus: Man får färg direkt vilket är en gudagåva om man med kort varsel vill bli brun för t.ex. en fest eller så. Färgen är väldigt intensiv så man får vara försiktig men resultatet blir väldigt verklighetstroget (dvs inte orange) och jag har fått många komplimanger sedan jag började med denna.

Minus: Den färgar av sig rejält! Mina sambo undrade vad i hela fridens namn jag gjort när vi en morgon vaknade och min sida av sängen var helt brunfläckig. Samma sak kan det bli om man har vita kläder. Så mitt förslag är att undvika vita kläder samma dag eller alternativt ta en dusch några timmar efter att man har smörjt in sig om man inte vill riskera att få kläderna förstörda. Sedan kan det ha att göra med att jag använt den under sommaren och kanske har varit lite varm vilket har gjort att färgen börjat "rinna" lite. Sedan kan jag inte hålla med om att färgen skulle hålla upp till 7 dagar om man ska duscha regelbundet, 2-3 dagar max.
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Verifierad ägare
4/5Väligt bra brun utan sol
2011-08-24 av: A.L (ålder: 25-34)
Väldigt bra
Fin färg och luktar knappt någonting som andra bus alltid gör när dom börjar verkar.
Det enda negativa är att man måste vara SUPER noga med att skrubba bort från händerna efter insmörjning annars blir man kol svart....
Rekommenderas till: Alla
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Verifierad ägare
4/5superbra brun-utan-sol!
2010-11-23 av: Rebecca M
Jag har använt denna brun-utan-sol många gånger sedan jag vann den i en tävling här på eleven.se, måste bara säga att det är den bästa brun-utan-sol jag haft! Och då har jag provat många.. Den luktar inte, man blir brun direkt och det blir en naturlig brun färg :) Det enda dåliga med denna brun-utan-sol är att den går bort rätt fort när man duschar. Annars rekommenderar jag den starkt!
Rekommenderas till: alla de som vill få en naturligt brun färg snabbt!
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
3/5Bra men inte perfekt
2011-01-30 av: Anna
Plus: Färgen är verkligen snygg, ingen orange ton alls. Jag är blek och färgen blev inte alls dålig och med vanten från samma märke och då den va färgad var det ganska lätt att få jämt, men tar möjligen lite mer tid ändå. Luktar lite men inte mkt.

Minus: Aplicerings vante är nödvändigt men den blev sliten efter bara en användning och sliten handske gjorde apliceringen svår att få jämn. Då krämen är färgad ser man lite smutsig och ofräsh ut efter aplicering så att dusha av sig känns nödvändigt men brun utan solen fastnade inte på mig och efter en dush hade den mesta färgen försvunnit.
Rekommenderas till: Den som vill ha en naturlig färg och orkar lägga ner pengar och tid
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Verifierad ägare
3/5Ger mkt färg!
2011-01-19 av: Sigrid (ålder: 25-34)
Ger en mörk ton! Passar inte dig som är jätte ljus för det är svårt att få jämt och det blir en konstig hudfärg. Min väninna som är mer åt oliv-hudton hållet. passade den mkt bra till. ;)
Rekommenderas till: alla med redan ganska mörk hudton
Var den här recensionen hjälpsam? Logga in för att rösta
Du måste vara inloggad för att skriva en recension. Vänligen logga in nedan.
Dela/spara:FacebookTwitterDeliciousGoogle

Varukorg

Din varukorg är tom.

Våra märken

Produktgrupper

Senast visade

Vita Liberata Rich Silken Chocolate Tinted Self Tan
Twitter

Älskar du Maria Nilas hårvård lika mycket som oss? Nu kan du vinna ett paket fyllt med deras produkter! http://t.co/Enx83Xq4ad

2013-05-08 09:18

Låt lacken från Paul & Joe pryda dina naglar i sommar! http://t.co/ccr6Zgqgst

2013-05-03 13:21

LipGloss Bitch visar tips på mejk med Too Faceds Summer Eye Shadow Collection! http://t.co/QBASKDSxmr

2013-04-16 10:47

Vilken Youngblood-produkt får högsta betyg av Helena Forsman på LipGloss Bitch? http://t.co/8G3c8OACXi

2013-04-10 12:14

Ina visar vad du kan skapa med Zoya Lovely! http://t.co/T9FivMzDAK

2013-04-05 12:24