Clinique
Twice The Moisture Set
Vid köp av Clinique för 399 kr får du nu denna gåva!
Köp den dubbla mängden av Cliniques uppfriskande, fuktgivande favorit för att återfukta din hud och ge den strålande lyster.
Hudtyper: Alla
Vad gör den
• Köp den dubbla mängden och spara samtidigt pengar på Cliniques ikoniska Moisture Surge™ 100H Auto-Replenishing Hydrator.
• Ta upp kampen mot alla faktorer som torkar ut din hud varje dag. Gelcreme med Aloe Bioferment + HA-komplex som sveper in huden i fukt och ger en djupgående, långvarig återfuktande effekt.
• Dessutom hjälper Auto-Replenishing-teknologin huden att skapa sin egen fuktreserv som hjälper huden att kontinuerligt återfukta sig själv och binda fukten i huden.
• Huden återfuktas, får en behaglig känsla och fullkomligt strålar av lyster.
• Skapar en slät canvas inför applicering av makeup.
Setet innehåller:
2 x Moisture Surge™ 100H Auto-Replenishing Hydrator, 125 ml
Innehåller inte parfym.
- Använd morgon och kväll på ren hud eller använd efter makeup som en fräsch och lystergivande highlighter.
- Kan även användas som 5-minutersmask.
Upptäck mer som Twice The Moisture Set
Recensera Denna Produkt
Vi tror på din expertis och värnar om din åsikt som hjälper andra att hitta rätt! Därför vill vi gärna höra vad du tycker om våra produkter. Lämna din skönhetsrecension på dina senaste köp och få poäng för din insats som medlem i Eleven Club.