Elemis
S.O.S Emergency Cream
En intensivt återfuktande ansiktskräm för att vårda och svalka känslig, torr och utslagsdrabbad hy. Elemis S.O.S. Emergency Cream är en formulerad med lavendel, pil, centella och myrra som hjälper till att skydda huden från miljömässig stress och samtidigt återfukta och hjälpa huden att upprätthålla sina fuktnivåer.
Innehåll: 50 ml
Användning
Värm mellan händerna och applicera morgon och kväll på irriterade områden i kombination med din vanliga ansiktskräm, eller använd över hela ansiktet istället för din ansiktskräm till hudens balans är återställd.
Upptäck mer som S.O.S Emergency Cream
Recensera Denna Produkt
Vi tror på din expertis och dina åsikter, så vi skulle vilja höra vad du tycker om våra produkter. Vänligen notera att just nu kan du ej få poäng för dina recensioner, men denna funktion kommer snart att aktiveras igen.